Historie firmy Petrof

Antonín Petrof.jpg

Zakladatelem firmy PETROF se stal v roce 1864 Antonín Petrof (narozený v r. 1839, viz. foto). V této době postavil Antonín Petrof v Hradci Králové svůj první koncertní klavír. Následně si předělal otcovu truhlářskou dílnu na dílnu, ve které začal s výrobou klavírů s vídeňskou mechanikou. Výrobu klávesových nástrojů však na čas přerušila rakousko-pruská bitva.

O něco později, v letech 1874, přemístil Petrof svoji dílnu směrem k Brnu. Antonín Petrof miloval cestování. Při těchto cestách se snažil vyzískat co nejvíce technických informací týkajících se konstrukce klávesových nástrojů. Veškeré nasbírané poznatky ze svých cest se pak snažil začlenit i do své práce. Kromě výroby klavírů se pustil i do výroby harmonií. V roce 1880 si Petrof otevřel svoji první pobočku v Temešváru v Uhrách. Do svých pianin a křídel používal plně kovový rám a repetiční mechaniku upravenou podle anglické klavírní mechaniky. Od roku 1895 pak začal Petrof vyvážet své hudební nástroje do ciziny.  Po smrti Antonína Petrofa,  v roce 1915, přechází vedení firmy PETROF na jeho tři syny a o pár let později i na tři vnuky. Ti vedli firmu úspěšně i v průběhu světových válek a hospodářské krize.

Rozvoj firmy PETROF ve 20. století

Ve dvacátých letech 20. století se začaly ve firmě PETROF vyrábět i elektropneumatické a radioakustické klavíry. V roce 1928 otevírá firma PETROF ve spolupráci s firmou STEINWAY pobočku v Londýně. V roce 1948 došlo ke znárodnění firmy PETROF, v roce 1965 se pak firma stala součástí průmyslové a obchodní skupiny Československé nástroje Musicexport. Během 80 let 20. století dochází k velkému nárůstu produkce pianin a klavírů.  Začátkem 21. století byla patentována MAA mechanika (Magneticky akcelerovaná mechanika).  V roce 2007 získaly nástroje značky Petrof pečeť EEX (European Excellence).


V současné době drží firma PETROF prvenství ve výrobě pianin a klavírů v České republice.

Sériové řady křídel a pianin značky PETROF

PETROF se zabývá výrobou mnoha sériových řad křídel a pianin:


Klavíry (křídla) PETROF:

  • Mistrovská řada – klavíry vyráběné ručně těmi nejzkušenějšími řemeslníky
  • Standardní řada – klavíry vyráběné v malých sériích
  • Stylová kolekce – klavíry vyráběné do stylových interiérů
  • Unikátní modely – klavíry vyráběné k určitým příležitostem

Pianina PETROF:

  • Nejvyšší řada – vysoká pianina koncertního charakteru
  • Vyšší řada – pianina vysoké kvality, vhodné i pro náročnější hráče
  • Střední řada – nejširší řada modelů a barevných provedení pianin
  • Stylová kolekce – pianina vyráběná do stylových interiérů
  • Moderní kolekce – pianina moderního designu

 

Mobil   603 806 202
logo Petr Bušo
Záhorovice 58
Bojkovice 687 71